Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/troismondes.com/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/troismondes.com/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Cunda

İstanbul’da beyaz yakalı olarak buldugumuz her tatili birlestirip uzak bir yerlere kaçma eğiliminde olduğumuz şu dönemde, biz de tercihimizi Cunda’dan yana kullandık. Cunda’ya ulaşmak için şahsi aracınız yoksa, otobüsle Ayvalık’a gitme veya uçak ile Edremit’e gidip ordan geçme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ayvalık’tan Borajet’in ücretsiz Edremit servisine binebilirsiniz.

Cunda’ya gittiyseniz güzel bir butik otelde konaklamak doğru bir tercih olacaktır. Bizim kaldığımız Taş Bahçe mimarı olarak bizi çok tatmin etti. Özellikle sabah kahvaltı servisinin yapıldığı yeşillikler içerisindeki alan çok keyifliydi.

image

Yol ve konaklama detaylarını kısa tutarak Cunda’nın mükemmel denizi ve lezzetlerinden bahsedeceğim. Cunda’da hava açık olmasına rağmen deniz henüz ısınmamıştı. Bu yüzden ilk günkü deniz maceramızı biraz kısa tuttuk. Günü Cunda’nın merkezinde dolaşarak ve meşhur Taş Kahve’de kahvemizi yudumlayarak geçirdik.

image
İlk akşamımızda önceden rezervasyon yaptığımız Cunda Sahil Restorant’ı tercih ettik. Birçok değişik mezenin içinde en hoşumuza giden Karides Mantısı oldu.

image

Parlak adı verdikleri, midyenin içerisinde beşamel sosu ile hazırlanmış meze de kesinlikle denemeye değer.

image

Tüm yemeğe kişi başı yaklaşık 140 TL ödedik. (İçki dahil)

image image

İkinci günümüzde çok meşhur Sarımsaklı’daki plajları denemek istedik. Cunda’dan minibüsle bir aktarma yaparak Sarımsaklı’ya ulaştık. Çeşme ve Bodrum’un çılgın kalabalıklı beachlerinden sonra, Marenostrum Beach kafamızda ‘Acaba doğru yerde miyiz?’ sorusunu getirdi. Marenostrum Beach gerek sakinliği, gerek ekonomikliğiyle bizi çok memnun etti. Kişi başı 20 TL ödeyerek buradan ayrıldık.

image

Sarımsaklı koyunda uzun bir günün ardından kendimizi yine Cunda’ya attık. Rezervasyon yapmadığımız için yer bulamayacağımızı düşünsek de bir gün önce gözümüze kestirdiğimiz Atala’nte Yalco’nun Yeri’ne gider gitmez yer bulduk. Buranın mezeleri Cunda Sahil Restorant kadar olmasa da, ortam açısından çok daha samimi olduğunu söyleyebilirim. Çalışanlar da çok içten ve sempatiklerdi. Ertesi gün kendileriyle karşılaştığınızda sanki uzun süredir tanışıyormuşsunuz gibi selam verip sohbet etmeleri bizi kendimizi oranın yerlisi gibi hissettirdi :).

image

Son günümüzü ise Cunda Mübadele Günleri kapsamındaki etkinliklere katılarak geçirdik. Bu güne özel yapılan yemekler ise denemeye değerdi. Özellikle enginarlı pilay ve kabaklı börek bizim favorimiz oldu.

image

Dönüşü Cumartesi günü yapmış olmanın avantajını yaşayarak rahat bir şekilde İstanbul’a döndük.

image

Leave a Reply

Your email address will not be published.